Geriausio dezodoranto beieškant: kaip išsirinkti?

dezodorantas Routine

Antiperspirantas vs. dezodorantas. Kurį rinktis?

Perspirate anglų kalba reiškia 'drėgną nuo prakaito‘. Tuo tarpu žodelis anti- automatiškai kuria priešingą reikšmę. Iš čia ir antiperspirantas, sulaikantis prakaito išsiskyrimą ir daugiau ar mažiau suteikiantis sausų pažastų pojūtį. Ar žinojai, kokia šio sausumo kaina?

Antiperspiranto sudėtyje yra kokia nors aliuminio forma (Aluminium chlorohydrate, Aluminium sulfate, Aluminium zirconium), kuri skatina audinių tinimą, užkemša poras ir taip neleidžia prakaitui išsiskirti į odos paviršių. Turbūt teko girdėti, kad prakaitavimas yra gyvybiškai būtina funkcija – kūnas taip išgarina perteklinę šilumą, be to, tai ir vienas geriausių būdų iš organizmo pašalinti toksinus. Be to, aliuminio druskos gali sukelti odos sudirgimus, plaukų svogūnėlių infekcijas. Antiperspirantų sudėtyje esantis aliuminis yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko pažastyse periodiškai gali rastis odos sukietėjimų, gumbelių, kuriuos kartais prireikia net ir operuoti. Taigi, antiperspirantus naudokime atsakingai. Galbūt jo užteks vos porą dienų per savaitę, tik ypatingomis progomis, o gal jį naudojame vien iš įpročio ir lengvai galime atsisakyti?

Tuo tarpu dezodorantai skirti tam, kad apsaugotų mus nuo nemalonaus prakaito kvapo atsiradimo. Ar žinojai, kad pats prakaitas savaime yra bekvapis? Tai ant mūsų odos esančios bakterijos, mintančios mūsų išskirtu prakaitu (tiksliau, jame esančiomis amino rūgštimis ir kitais skanėstais, niam), paskleidžia tą smirduko elementą. Natūraliuose dezodorantuose ne tik kad nėra aliuminio druskų, jie dar ir gausūs odai draugiškų sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, augalinių aliejų ir ekstraktų, gerųjų bakterijų probiotikų, maistinio magnio bei eterinių aliejų ar aktyvintosios anglies, kurie padeda neutralizuoti kvapą. Natūralus dezodorantas neužkerta kelio natūraliam kūno prakaitavimui. Ar tai reiškia, jog pažastys būtinai bus šlapios? Jokiu būdu. Viskas priklauso ne tik nuo mūsų fiziologijos, bet ir nuo to, iš ko padarytas mūsų naudojamas dezodorantas. Pavyzdžiui molio, kukurūzų krakmolo ar marantų šaknų milteliai padeda sugerti perteklinę drėgmę ir taip ilgiau išlaiko sausumo pojūtį pažastyse.

 

Ieškau gero natūralaus dezodoranto. Ko ieškoti etiketėje?

Kokybiškuose dezodorantuose būtinai rasi bent dalį šių sudedamųjų dalių:

Kokosų aliejus (coconut oil). Pasižymi švelniomis antibakterinėmis savybėmis. Kokosų aliejus gali padėti užkirsti kelią daugintis bakterijoms, sukeliančioms nemalonų prakaito kvapą. Be to, kokosų aliejus pasižymi vėsinamuoju, raminamuoju ir drėkinamuoju poveikiu, taigi švelniai veikia net ir labai jautrią pažastų odą.

Magnio hidroksidas (magnesium hydroxide). Tai visiškai saugi ir natūraliai gamtoje randama medžiaga, mažinanti nemalonų perteklinio prakaito kvapą. Dažnai pasitelkiama jautrios odos dezodorantuose vietoje aliuminio (medžiagos, skatinančios audinių tinimą, prakaito liaukų blokavimą ir fizinį prakaito stabdymą, be kita ko, besikaupiančios mūsų organizme). Padeda atpalaiduoti pažastų odos audinius ir mažina streso sukeliamą prakaitavimą.

Baltasis molis a.k.a. kaolinas (kaoline clay). Pasižymi raminamuoju, sugeriamuoju poveikiu. Lieka odos paviršiuje ir padeda sugerti perteklinę drėgmę, pažastys lieka sausesnės.

Kukurūzų krakmolas (corn starch). Padeda sugerti perteklinę drėgmę, pažastys lieka sausesnės.

Marantų šaknų milteliai (arrowroot powder). Padeda sugerti perteklinę drėgmę, švelnina odą, padeda jai greičiau atsistatyti sudirgus.

Maistinė soda (sodium bicarbonate). Gerai pažįstamas natrio bikarbonatas yra neorganinė druska, kuri, patekusi ant odos, sudaro nepalankią terpę daugintis bakterijoms, sukeliančioms nemalonų prakaito kvapą. Naudojama nedideliais kiekiais ir būdama švelniai šarminė, ji nuostabiai kovoja su prakaito tvaiku! Mūsų odos paviršius yra rūgštinis, o stipriai ir ilgai prakaituojat soda kartu su prakaitu sudaro stipriai šarminį skystį, kuris gali dirginti odą, jeigu ši linkusi į jautrumą. Esant jautresnei odai, gali pasirodyti nedidelis odos sudirgimas ar bėrimas. Jis netrunka praeiti nustojus naudoti priemonę su soda ar tiesiog sumažinus jos kiekį.

Aktyvintoji anglis (activated charcoal). Anglis yra be galo porėta – ji sugeria net 100-200 kartų daugiau svorio nei sveria pati. Be to, ji absorbuoja ne tik perteklinę drėgmę, bet ir detoksikuoja, sugerdama toksinus bei bakterijas, sukeliančius nemalonų prakaito kvapą. Aktyvintoji anglis sinergiškai veikia kartu su maistiniu magniu – jie abu kartu padeda efektyviai neutralizuoti nepageidaujamus kvapus.

Prebiotikai (alpha-glucan oligosaccharide). Ant mūsų odos paviršiaus nuolat gyvena milijardai mažų sutvėrimų, vadinamų bakterijomis. Dauguma jų yra gyvybiškai svarbios mūsų gerai sveikatai palaikyti. Pamaitinę gerąsias pažastų odos bakterijas prebiotikais, kuriuos jos be galo mėgsta, gerosios bakterijos ima daugintis ir nuo odos paviršiaus išstumia blogąsias, kurios minta mūsų išskiriamame prakaite esančiomis medžiagomis. Būtent blogosios bakterijos besidaugindamos ir suformuoja prakaitui būdingą nemalonų kvapą, nuo kurio bandome apsisaugoti. Taigi išlikti gaivūs galime naudodami prebiotikų prisotintą dezodorantą.

 

Atrask Routine – rinkis iš penkių natūralaus dezodoranto formulių

15 skirtingų kvapų (visi jie – iš eterinių aliejų arba valgomų vaisių ekstraktų, naudojamų desertų gamyboje), 1 bekvapis, 5 skirtingos formulės:

Routine dezodorantų rinkiniai – geriausioms dovanoms ir smagiems atradimams

Nori išbandyti kelis kvapus? Rinkis vieną iš rinkinių, kuriuose rasi 4 skirtingus Routine (po 5 g) už 3 kainą:

Plačiau apie Routine ir dažniausiai užduodamus klausimus skaityk čia.

Visą Routine asortimentą peržiūrėk čia.

Routine: kvepėk taip, kaip nori Tu!


Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Palikti komentarą

Turėkite omenyje, jog komentarai iš pradžių peržiūrimi ir patvirtinami prieš publikuojant