Saulės kremas + riebi oda = taip, tai įmanoma

kosmetika mineraliniai saulės filtrai paviršinio aktyvumo medžiagos riebi oda saulės kremas veido kaukės

Įsivaizduok, jog saulės kremas yra kaip Tavo makiažas. Tokį apsauginį makiažą tepame ant švarios odos ir norime įsitikinti, jog odos paviršiuje susiformuos apsauginis sluoksnis, saugantis nuo saulės.

Saulės kremai gaminami su mineraliniais (fiziniais) arba sintetiniais (cheminiais) saulės filtrais. Kai kuriais atvejais kosmetikos gamintojai maišo abi filtrų rūšis ir į kremus deda jų mišinius. Mineraliniai ir sintetiniai saulės filtrai yra visiškai skirtingo poveikio tiek odai, tiek išorinei aplinkai. Šiame įraše pakalbėkime išskirtinai apie mineralinius saulės kremus ir riebios odos priežiūrą.

Mineraliniai saulės filtrai (cinko oksidas ir titano dioksidas) ant mūsų odos gula išoriškai, formuodami apsauginį skydą nuo žalingų saulės spindulių, besilaikantį odos paviršiuje. Tikrąja to žodžio prasme mineraliniai saulės filtrai kaip veidrodis atmuša saulės spindulius nuo odos paviršiaus, atspindi juos atgal į aplinką, taigi efektyviai saugo odą nuo nudegimų. Atmink, jog mineraliniai saulės filtrai lygiai taip pat leidžia dailiai įdegti, tačiau saugo odą nuo UV spindulių keliamos žalos, pvz. odos senėjimo procesų.

Mineralinių filtrų sudėtyje turintys saulės kremai pasižymi balta spalva, kuri lengvai išsisklaido ant odos paviršiaus. Nori išvengti baltumo? Saulės kremą tepk tik ant švarios ir gerai sudrėkintos odos arba iš karto rinkis saulės kremą su atspalviu. Po dušo iš pradžių išsitepk mėgstamais veido ir kūno kremais ar aliejais ir tik tuomet imkis saulės kremo. Norint išsaugoti SPF filtro kokybę, saulės kremo niekada nemaišyk ir neskiesk su kitais odos drėkikliais.

Mineraliniai saulės filtrai: nano ar ne nano?

Daugelis kosmetikos gamintojų, gaminančių mineralinius saulės kremus, į juos deda mineralinius saulės filtrus, suskaidytus iki nano dalelių dydžio. Visa tai - vien dėl estetinio kliento pasitenkinimo. Nano mineraliniai saulės kremai yra skystesni, juos lengviau paskirstyti ant odos, jie niekuomet nepalieka baltumo, net ir užtepus storesnį. Taip, net būdamas vizualiai baltos spalvos, saulės kremas itin plonu sluoksniu pasiskirsto ant odos ir nepalieka jokio baltumo.

Ir vis dėl to, turėk omeny, jog iki nano dalelių dydžio suskaidyta kosmetika rizikuoja dirginti jautrią odą (nes smulkios dalelės jau ne tik dengia odos paviršių, bet ir skverbiasi per jį į gilesnius sluoksnius). Be to, šios priemonės tampa nuodingu maistu koraliniams rifams, kurie po tokių pietų ir vakarienės ilgainiui žūva.

Įdomus faktas – Havajai yra pirmoji JAV valstija, patvirtinusi draudžiamų saulės filtrų sąrašą (tai cheminiai saulės filtrai oxybenzone ir octinoxate). Jų turintys saulės kremai negali būti nei parduodami, nei įvežami į Havajus. Mūsų odą ir aplinką tausoja vis daugiau kosmetikos gamintojų, technologijos tobulėja ir leidžia rinktis vis iš didesnio asortimento kokybiškų mineralinių saulės kremų.

Tausodama savo ir aplinkos sveikatą, renkuosi saulės kremus išimtinai su ne nano mineraliniais saulės filtrais. Kartais juose būna tik cinko oksidas (kaip payzdžiui Raw Elements), o kitais atvejais – cinko oksido ir titano dioksido mišinys.

Saulės kremas, turėdamas savybę tarsi sulipti su oda kaip apsauginiai šarvai, sunkiai nusiplauna tiesiog vandeniu. Jeigu per dieną saulės kremu tepamės kelis kartus, tik pagalvok, kiek sluoksnių jo turėsi ištirpinti ir nuprausti. Vien vandens ir rankšluosčio čia nepakaks, ypač, jei turi riebią, į uždegimus, bėrimus linkusią odą.

Beria nuo saulės kremo? Kemšasi podos? Kad taip nenutiktų, dalinuosi dviem efektyviais odos priežiūros patarimais, kurie pravers naudojant makiažą ir/ar saulės kremus. Ypač pravers, jei Tavo oda riebi ir linkusi kimštis, o galbūt net sunkiai toleruoja daugelį saulės kremų. Atmink, jog net iki 90% odos senėjimo lemia saulė, taigi saulės kremas turėtų būti pas kiekvieną iš mūsų. Čia svarbu – tinkama odos priežiūra. Svarbu ne tik laiku užsitepti tinkamą kiekį saulės kremo, bet ir mokėti jį pašalinti, kad jis nesikauptų ant odos paviršiaus.

Dvigubas valymas (a. k. a. double cleanse)

Korean beauty grožio formulė, padedanti efektyviai pašalinti visas apnašas nuo veido odos paviršiaus: makiažą, saulės kremą, dulkes, prakaitą ir riebalų perteklių. Vieno etapo prausiklis gali ne iki galo suskaidyti makiažo ar saulės kremo daleles, dėl ko ilgainiui odos poros ima kimštis, atsiranda bėrimų. Ypač aktualu, jei Tavo oda linkusi į aknę, spuogelius, randėjimą ir pigmentines dėmes. Aknė nereiškia, kad ant odos tepti nieko nereikia, atvirkščiai – su tinkama odos priežiūra galime palaikyti sveiką odos švarą ir apsaugoti įtrūkimų, uždegimų paveiktą odą.

Dvigubas odos valymas susideda iš dviejų etapų: pirmuoju ištirpiname makiažo ir/ar saulės kremo sluoksnį, kad jis suirtų į mažas daleles. Antruoju viską švariai surenkame į vieną ir pašaliname prausikliu su paviršinio aktyvumo medžiagomis.

  1. Aliejinio pagrindo odos valiklis, aliejus, balzamas arba micelinis vanduo. Tai gali būti ir veido pienelis arba valomasis veido aliejus. Jeigu naudojame pienelį ar aliejinį valiklį, masažuojame jį į sausą arba vos sudrėkintą veido odą. Visi judesiai turi būti švelnūs – mes veidą glostome, tačiau nebrūžiname jo ir netampome į visas puses. Masažuojame su meile ir rūpesčiu, kol visas makiažo ir/ar saulės kremo sluoksnis suirs į smulkias daleles, apie vieną minutę. Nuprausiame šiltu vandeniu.
  2. Vandens pagrindo prausiklis: putos ar prausimosi gelis. Įmasažuok į sudrėkintą odą ir tęsk masažą 45-60 sekundžių. Atmink, jog Tavo pirštai turi švelniai slysti per odos paviršių, jos netampydami. Taip užtikrinsi, kad nuo odos paviršiaus nuplovei visus makiažo ir apsauginių saulės filtrų likučius. Venk prausiklių, kurių sudėtyje rasi tokias aršias putojimą sukeliančias medžiagas kaip sodium lauryl sulfate (SLS) ir sodium laureth sulfate (SLES). Taip pat atsargiai su muilais – net ir švelniausi augaliniai muilai turi tendenciją stipriai nugremžti natūralius odos riebalus, būtinus jos sveikatai ir regeneracijai palaikyti.

Atmink, jog sveika oda prasideda visų pirma nuo kokybiško prausiklio!

Valomosios veido kaukės

 

Jos tiesiog būtinos riebiai ir greitai besikemšančiai, spuogų varginamai odai. Rekomenduoju valomąsias kaukes, kurių sudėtyje yra molio arba tiesiog gryno molio miltelius, kuriuos gali maišyti su vandeniu ar natūraliu jogurtu be priedų. Tai gali būti įvairiausių spalvų molis, tik turėk omeny, jog žaliasis molis ir Negyvosios jūros purvas yra vieni agresyviausių. Jei Tavo oda riebi, tačiau jautri, Tau gali patikti kaolinas, gasulas, geltonasis ar rožinis molis.

Man patinka odą tausojanti valomoji kaukė by mukk su kaolinu (baltuoju moliu).

Keletas mano asmeninių rekomendacijų valomųjų odos kaukių klausimais:

  1. Kaukei leisk veikti iki 15 minučių, priklausomai nuo odos būklės. Kuo oda riebesnė, kuo didesnės poros ir daugiau spuogelių, tuo ilgiau gali laikyti kaukę, nepažeidžiant odos būklės. Sausėti linkusiai odai molio pakaks 3-5 minučių procedūrai, o riebiai, užterštai, išsiplėtusiomis poromis patiks 10-15 minučių.
  2. Neleisk kaukei nudžiūti ant odos, jeigu Tavo oda yra jautri ar yra linkusi pleiskanoti, sausėti. Išlaikyti drėgmę molio kaukėje gali dviem būdais: į ją įmaišius lašelį kitą veido pienelio (kaukėje esantys riebalai ilgiau apsaugos kaukę nuo nudžiūvimo ant odos) arba kas kelias minutes pasipurškus toniku ar hidrolatu. Drėgmės pagavęs molis, net ir padžiūvęs ant odos, vėl patamsės, taps drėgnas ir netrauks odos.
  3. Jausk saiką. Daugiau ne visuomet reiškia geriau. Stebėk savo odos pojūčius ir fizinius pokyčius, pradedant vos nuo 1 karto per savaitę. Esant stipriai besiriebaluojančiai, į uždegimus linkusiai odai, ypač karštuoju metų laiku bei gausiai prakaituojant, kaukes gali darytis ir 2-3 kartus per savaitę. Jei jauti, kad oda pastebimai išsausėjo (molis stipriai sutraukia poras ir taip reguliuoja riebalinių liaukų veiklą), padaryk pertrauką.
  4. Stebėk odos būklę. Riebi oda nėra lygi riebiai, tad valomąsias kaukes naudok pagal poreikį. Gal norėsis dviejų savaičių intensyvaus kaukių kurso, o vėliau užteks profilaktikos 1 kartą per savaitę. Mūsų odos būklė keičiasi kaip ir mes patys: čia sausesnė, čia riebesnė. Tai yra visiškai normalu, tad belieka stebėti jos poreikius ir juos atliepti.

Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Palikti komentarą

Turėkite omenyje, jog komentarai iš pradžių peržiūrimi ir patvirtinami prieš publikuojant